› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego okiem... uczniów!

› bieżące ponad rok temu    16.01.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. Piotr Szulc

Sto dni to wymiar symboliczny, bo uświadamia, że odliczanie wyznacza granicę pewnej dojrzałości, bo nie tylko jest nią wiek pełnoletni, ale również egzamin maturalny.

Bal studniówkowy II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbył się 10 stycznia 2015r., przypominając uczniom, nauczycielom i rodzicom, że zegar maturalny zaczyna tykać.

Widząc zadowolone twarze, uśmiechy i snucie opowieści na korytarzach szkoły wiem, że są potwierdzeniem dobrej zabawy i wspaniałych wspomnień ze studniówki.

- Bal skończył się nad ranem. Jak się bawiliście?

Asia, 3b: Byliśmy zachwyceni miejscem - hotelem Elbląg i oczarowani atmosferą. Podobał nam się wystrój, do którego pasowała elegancja naszych strojów i podniosłość chwili. Nie potrafię niczego skrytykować poza wokalem zespołu muzycznego - ale moi koledzy na to nie narzekają.

Julia, 3c: Większość z nas została do 04.00- tak było fajnie. Trzeba było nas wyganiać do domów….

- Za sto dni matura. Stresujecie się nią mocno?

Magda, 3b: Stres jest nieunikniony. Ale sto dni to jeszcze dużo. Będziemy bardziej wystraszeni na krótko przed egzaminami. Na myśl o egzaminie ustnym z języka polskiego wszyscy mamy gęsią skórkę. Poza tym sama modlę się o przyjazne zestawy pytań dla rozszerzonej chemii i biologii.

- Skończycie II LO, rozejdziecie się i zostawicie je, być może nie świętując jego 70-tych urodzin, które już w październiku 2015r. Czego życzycie II LO?

Zuzia, 3c: Jestem pod wrażeniem każdego rozwoju naszej szkoły, dlatego życzę jej, by dalej się rozwijała i zmieniała, dopasowując do najlepszych trendów. Może, gdy tu kiedyś wstąpię, odnajdę jeszcze te moje ulubione miejsca, a może będę podziwiać zupełnie nowe.

-Co będziesz chętnie wspominać?

Julia, 3c: Dziś już mogę dodać do wspomnień piękną studniówkę. Poza tym nie zapomnę mojej klasy, nauczycieli, wyjazdów klasowych, tortów urodzinowych, osiemnastek i wielu godzin nauki.

Asia, 3e: Nie zapomnę stresu, który mi teraz towarzyszy. Dobrze wspominam szkołę i tak ją zapamiętam. Wiem jednak, że zaraz zaczyna się nowy etap mojego życia i jestem go bardzo ciekawa. Szkoła mnie do niego przygotowała, ale spotkam też nowe sytuacje. I tak nie mogę się tego doczekać…

„Sto” symbolicznie jako okrągła cyfra brzmi idealnie, zdrowo, dumnie i bogato. Życzymy więc naszym uczniom stuprocentowych sukcesów na egzaminach maturalnych i wszystkich następnych. Nauczycielom życzymy stu lat w zdrowiu i pomyślności, setek laureatów, setek uczniów na przestrzeni kolejnych stu i więcej lat szkoły, a szkole właśnie tych co najmniej stu lat.

Dorota Radomska
rzecznik prasowy II LO

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mundo
ponad rok temu ocena: 0%  1
Polonez... niesamowita synchronizacja. I panie tak zjawiskowo wyglądały. Przyjemne było oglądać :-)
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.