› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

O serwisie

A A A

elblag.net – nowoczesna multiplatforma internetowa – co to jest?

Internetowy serwis dostępny pod adresami www.elblag.net jest zestawieniem tematycznych serwisów informacyjnych oraz typowych i niespotykanych e-usług. Od podstaw stworzyły go osoby, które oprócz pasji i ambicji są typowymi użytkownikami i czytelnikami serwisów internetowych.

Elblag.net został uruchomiony 1 grudnia 2012 roku. Nietypowy dla elbląskich serwisów internetowych wygląd i forma zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Co miesiąc odnotowujemy wzrost oglądalności na poziomie 30-50 procent, goniąc intensywnie znane elbląskie media internetowe. Co ciekawe, wzrost osiągamy nie dzięki reklamie – tylko z polecenia użytkowników. Dzięki mediom społecznościowym, różnorodnym akcjom, podejmowanym tematom – trafiamy do nowych odbiorców zgodnie z ich zainteresowaniem. Nasi czytelnicy to osoby opiniotwórcze, zaangażowane w życie społeczne i kulturalne.

Cieszymy się, iż dzięki największej dawce codziennych informacji, najczęściej dodawanym galeriom i materiałom video, udało nam się na stałe zagościć w świadomości mieszkańców Elbląga oraz okolic.

› elblag.net – charakterystyka

 • Codzienna gazeta internetowa publikująca codziennie 20-30 artykułów, 10-15 galerii zdjęć w tygodniu,20-30 materiałów video w miesiącu.
 • Serwisy tematyczne (moto, dom, kobieta, dziecko, kultura, sport, biznes) działające jako osobne strony www z indywidualną funkcjonalnością.
 • Serwis z fotografiami Elbląga – potencjalnie największa baza zdjęć naszego miasta
 • Kalendarz – interaktywny serwis ułatwiający odnalezienie treści i poznanie wydarzeń w najbliższych dniach oraz przypominanie o nich.
 • Mapa – innowacyjne pokazanie Elbląga na mapie. Połączenie wydarzeń, treści, zdjęć w jednym miejscu.
 • Katalog Firm – największy katalog elbląskich firm ukazujących je w atrakcyjny i rozbudowany sposób.
 • Ogłoszenia – największy elbląski serwis bezpłatnych ogłoszeń (nieograniczonych regulaminem). Jako jedyni dajemy możliwość dodawania ogłoszeń video.
 • Kamery On-line – jedyny elbląski serwis internetowy z kamerami ukazującymi miasto na żywo
 • Blogi – jedyny elbląski portal z systemem bezpłatnych blogów działających jako osobne strony www
 • Konto użytkownika – jedyne tak rozbudowane konto użytkownika dające mu kontrolę nad: ogłoszeniami,wpisami firmowymi, zdjęciami, komentarzami, blogami, itp.
 • E-Systemy – zestaw około 10 systemów dla firm i osób prywatnych działający w obrębie konta użytkownika.
 • Kanał YouTube – najszybciej rozwijający się elbląski serwis na YouTube z największą ilością subskrypcji wśród elbląskich mediów
 • rozbudowa – elblag.net jest ciągle udoskonalany. Już niedługo rewolucyjny system zakupów on-line, system ofert pracy i ofert dla biznesu, panoramy z urokliwych zakątków Elbląga, nowe kamery on-line.

› elblag.net – dlaczego powstał kolejny serwis internetowy?

Proces tworzenia serwisu trwał 2 lata. W tym okresie wiele razy spotykaliśmy się z pytaniem – po co kolejny elbląski serwis internetowy? W Internecie działa przecież około 10 elbląskich portali i gazet internetowych. Dziennie mają one ponad 500 tys. odsłon, generowanych przez około 30-50 tys. unikalnych użytkowników. Przeciętny elblążanin odwiedza dziennie 2-3 serwisy. Statystyki wyglądają imponująco - my jednak... czuliśmy, że coś jest nie tak.

Obecne portale charakteryzuje: mało ciekawych i autorskich treści, mała liczba galerii i materiałów video, duża liczba reklam i zarazem słaba skuteczność reklamowa serwisów, brak eventów i działalności serwisów poza Internetem, brak pomysłu na rozwój, rutyna i samozadowolenie nie posiadające uzasadnienia. Na końcu intuicyjność, która wraz z rozbudową serwisów – zanikła.

Jesteśmy elblążanami i internautami. Widzieliśmy czego nie było... i co było nie tak. Nowoczesny serwis był także potrzebny dla nas samych...

› elblag.net – ludzie

Filarem każdego dużego projektu są ludzie. To oni wyznaczają kierunek i kreują drogę, którą należy pokonać, aby móc spokojnie usiąść przed komputerem i wpisać www.elblag.net. Kompletując ekipę, która stworzyła serwis, a teraz go prowadzi, kierowaliśmy się ich pasją, zaangażowaniem oraz zdobytym wcześniej doświadczeniem. Obecnie serwis prowadzi 6 dziennikarzy, 2 fotografów, 2 grafików oraz 2 video operatorów oraz 3 programistów.

Wiele z nich, to osoby znane na rynku elbląskich mediów. To swoiści liderzy w swoich branżach, to znowu osoby, które jeszcze niedawno pracowały w największych elbląskich redakcjach. Wszyscy  zarazili się pomysłem zrobienia czegoś innego, większego i nowoczesnego.

Dzięki nim i nam, dajemy Wam atrakcyjny produkt.

› elblag.net – otwarty dla firm

Polityka serwisu jest nastawiona na wielokierunkową współpracę. Chcemy pokazywać jak najwięcej i jak najlepiej - nie wszystko jednak jest na sprzedaż. Specjalnie dla firm uruchomiliśmy serwis biznes.elblag.net, na którego łamach prezentujemy bezpłatnie to wszystko co dzieje się w elbląskich firmach i przedsiębiorstwach. Oczywiście treści muszą reprezentować sukcesy i innowacyjność elbląskiej gospodarki.

Elblag.net to miejsce gdzie dzięki elastycznej polityce cenowej reprezentują się firmy oraz instytucje. Posiadamy dużo atrakcyjnych miejsc i form reklamowych – polecamy: artykuły sponsorowane, organizację konkursów, ogłoszenia premium, wpisy do katalogu firm, banery Flash oraz JPG, GIF (urządzenia mobilne). Jako jedyni organizujemy również kampanie e-mail, sms oraz udostępniamy reklamy przy kamerach on-line.

Oferta reklamowa oraz cennik reklamy tutaj.

Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.